Obchodní komora Kubánské republiky, společně s Česko-kubánskou obchodní smíšenou komorou a velvyslanectvím České republiky v Havaně organizují ve dnech 19. a 20. září 2018 v ikonickém havanském hotelu Nacional společnou akci, která má za cíl podpořit vzájemné obchodní vztahy obou zemí formou prezentace českých firem a jejich výrobků a služeb.

Společná akce představuje možnost prezentace Vaší firmy představitelům Obchodní komory Kubánské republiky, zástupcům ministerstev a kubánských státních podniků. Podrobnější informace poskytne Česko-kubánská obchodní smíšená komora. Osobní účast každé z firem je vítána, není však podmínkou.

Kuba je zemí s centrálně řízenou socialistickou ekonomikou a státním monopolem zahraničního obchodu, vstup na zdejší trh proto není snadný a může trvat i několik let. Prezentace českých firem na podobných akcím ale může pomoci překonat některé z počátečních bariér. V současné době mají na kubánském trhu největší šanci uspět společnosti z oboru zemědělství, potravinářství a energetiky, akutní potřebou modernizace se ale vyznačují prakticky všechny sektory kubánského hospodářství. Dosud se na Kubě etablovaly například společnosti Simplex CZ, ZAT, Azulex, Inekon Power či Ferromet.

Velvyslanectví České republiky v Havaně vyzývá všechny české firmy, které by měly zájem o přímou či nepřímou účast na prezentaci firem v prostorách Hotelu Nacional, aby kontaktovaly zástupce Česko-kubánské obchodní smíšené komory, pana Pavla Štorkána (tel: +420 777 065 098, email: storkan@ccchamber.cz).

Adam Lorenc
Zástupce velvyslance
Velvyslanectví České republiky v Havaně